Služby

Služby

01

PLAVÁNÍ DĚTÍ OD 3 DO 6 LET

Proč je plavání pro děti přínosné? Získávají lepší imunitu organismu, posilují svalový aparát, učí se spolupracovat v kolektivu a soustředit se.

Plavání má i pozitivní vliv na dýchání a srdečně-cévní systém. Děti v tomto věku plavou už bez rodičů pod vedením zkušené lektorky. V tomto kurzu mohou plavat jak děti bez předchozích plaveckých zkušeností, tak i ty, které již navštěvovaly kurzy plavání dříve. Výuka probíhá stejně jako u těch nejmenších hravou a nenásilnou formou, se začleněním prvkového plavání, kdy se děti učí základním plaveckým dovednostem. K tomu využívají nejrůznější plavecké pomůcky.

02

MIMINKA & BATOLATA

Plavání rozvíjí děti po mnoha stránkách a posiluje citový vztah s rodiči.Jde o pohybovou aktivitu, která je zdraví prospěšná každému. U dětí navíc stimuluje pohybový aparát a rozvíjí tělesný i sociální vývoj. Lekce trvají 30 minut a mají zábavnou formu se spoustou her, písniček a básniček. Děti se naučí dobře orientovat pod vodou, nebojí se skákat a získají základní plavecké dovednosti jako je vydechování do vody, splývání a plavání na zádech. Tyto dovednosti bude dítě s přibývajícím věkem zdokonalovat a rozšiřovat.

Přínosy kojeneckého plavání:

  • Prohlubuje citové vazby mezi dítětem a rodičem
  • Rozvíjí psychomotorické schopnosti
  • Posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
  • Podporuje správné zakřivení páteře a posiluje zádové svalstvo
  • Rozvíjí rovnováhu, koordinaci pohybu a orientační schopnosti
  • Podporuje chuť k jídlu
  • Zlepšuje kvalitu spánku
03

PLAVÁNÍ VE VANIČCE

Proč začít plavat s miminkem už ve vaně?

Plavání ve vaničce navazuje na známé vodní prostředí v maminčině bříšku a miminko tak získává kladný vztah k vodě brzy po narození.

S plaváním kojenců lze začít už brzy po porodu. V podstatě jakmile se zahojí pupíček miminka, až do pátého měsíce. Pak můžete s miminkem přejít na plavání v bazénu. Plavat s miminkem můžete v našem klubu. V plaveckém klubu je lekce vedena ve speciální vaně s teplotou vody 35-37°C , pod vedením zkušené instruktorky, která Vás naučí základním úchopům a dovednostem. Ty jsou zaměřeny kromě jiného na posilování břišních svalů, což pomáhá proti kojeneckému nadýmání. Posilují se i zádové svaly, zlepšuje se spánek i chuť k jídlu. Celá lekce je přizpůsobena potřebám a zvykům Vašeho miminka. Teplota vody je postupně snižována tak, aby miminko později dobře zvládlo přechod z vany do bazénu, kde má voda 29-32°C.